Аерографія в моделізму. Прешейдинг і колірна модуляція.
Аерографія в моделізму досить популярна, і багато новачків і майстри використовують аерограф у своєму хобі. Вона дозволяє застосовувати унікальні техніки, які доступні тільки при роботі аерографом. Одна з таких технік – це прешейдинг.
Власне, як же зробити прешейдинг аерографом? Ви можете використовувати сопло 0,2 мм або 0,3 мм. Будь-яким варіантом працювати досить комфортно. Лінія може бути будь-якої товщини, аж до покриття 80% поверхні моделі. Головне, перед роботою визначити для себе зони заглиблень, ділянки розшивки і клепки, які будуть затемнені. Наносяться лінії на загрунтовану світлим грунтом модель. Обов'язково робити прешейдинг чорною фарбою? Немає. Відтінки коричневого дадуть свій, певний ефект. Після модель задувається базовим кольором. Шари повинні бути напівпрозорими, щоб не перекрити попередню роботу. Важливо не перестаратися і витримати баланс між повним перекриттям затемнень і недостатнім, коли смуги, а особливо їхнього краю, будуть чітко видні. Трохи складніше з камуфляжем, перед нанесенням наступного кольору на цьому місці аерографом потрібно відновити темні смужки. Кількістю шарів базового кольору можна домогтися плавних переходів в тінь, візуального виділення розшивки або окремих панелей на збірній моделі. Тут аерограф для моделізму в черговий раз доводить свою перевагу перед фарбуванням моделей пензлем.
Як вибрати аерограф для прешейдинга в моделізму? Це може бути як ручка від професіоналів Harder&Steenbeck, так і від добре зарекомендувала себе Fengda. Зручним варіантом для прешейдинга, так само стане аерограф куркового типу.
Сьогодні з допомогою аерографа можна домогтися більш реалістичних результатів, і одна з технік, що нам в цьому допоможе – це колірна модуляція. Що нам потрібно? Аерограф, компресор і трохи практики.
Колірна модуляція, як техніка, покликана досягти в результаті більш «живий» моделі. Збірна модель виглядає «плоско», на відміну від реального прототипу, який рясніє деталями і може похвалитися тінями в силу своєї величини. Саме колірна модуляція, як одна з технік, що допоможе додати художню привабливість вашому творінню.
Як аерографом зробити колірну модуляцію на моделі? Важливо зауважити, що ця техніка не завжди підходить для складних камуфляжів, і краще всього виглядає на одноколірної техніці. Після фарбування моделі в базовий колір вихідну фарбу необхідно освітлити білої на кілька тонів. Після чого з допомогою аерографа наносити фарбу на окремі панелі та елементи (люки, поручні тощо). Цю процедуру можна повторити кілька разів, поступово зменшуючи площі нанесення. Окремі, найбільш дрібні елементи фарбуйте самим світлим відтінком. Концепція дуже проста, модель повинна здаватися освітленій з різних кутів. Використовуйте паперові маски, щоб прикрити темні ділянки, які не повинні бути высветлены. Не потрібно бояться трохи зайвої контрастності, так як подальшими техніками, такими як змивка або накладення фільтрів, ця контрастність буде приглушений.
Також, важливо сказати, що техніка є досить спірною в колах моделістів. Але ця техніка, безсумнівно, додасть вашій моделі цікавий зовнішній вигляд, а вам додасть досвіду роботи з аерографом.