Аерографія (воздухописание). Фантастична зустріч
На мене дивилися величезні очі. Літаюча рептилія була покрита яскравою лускою з металевим відливом. Пронизливий погляд цього величного істоти не давав мені спокою. І навіть трохи позадкувавши тому, на її погляд, здавалося, продовжував стежити за кожним моїм рухом. Такою реалістичною була ця 3D картина. Знайомий художник-аэрографист зобразив дракона під стелею настільки натурально, що було трохи не по собі, дивлячись на нього перші хвилини. А яким було Ваше перше знайомство з аерографією і картинами, створеними повітряної пензлем?
Чи Не правда, образотворче мистецтво пішло далеко вперед. Іноді, воно змушує нас по-справжньому дивуватися і повірити в ілюзію, як частина реальності. Аерографія – це сучасний спосіб самовираження. Багато творчі люди вже оцінили всі переваги такого способу малювання, накладання фарби та інших можливостей цього інструменту. Насправді, не багатьом відомі всі можливі сфери застосування аерографії, але про це трохи пізніше.
Що ж таке аерографія? Давайте подивимося на процес в тісному зв'язку з самим інструментом – аерографом. Блискучий металевий корпус, витончена конструкція, обтічні лінії – так виглядає ручка аерографа. Майстер бере його в руку, як стильний і красивий Паркер, включає компресор і підходить ближче до полотна. Натискає на спеціальний тригер аерографа, щоб повітря почав свій рух і відтягує його трохи назад для подачі фарби... І в цей момент починається справжнє чарівництво – дрібнодисперсні частинки фарби у вигляді факела починають свій політ. Фарба лягає рівним шаром на поверхню. З кожним рухом руки майстра, фарба нашаровується, перетворюючись в красивий градієнт. І це дійство, безсумнівно, зачаровує звичайного спостерігача.
Переваги аерографа перед іншими способами фарбування
Безконтактний спосіб малювання, найтонший градієнт і в цілому реалістичність картини написаної таким способом змушує задуматися. Може в століття нових технологій – це саме те, що Вам варто спробувати? Якщо сфера Вашої діяльності пов'язана з нанесенням фарби на поверхню, можливо, саме аерограф стане Вашим незамінним помічником. Давайте розглянемо переваги цього інструмент:
1. Завдяки аерографу можна істотно заощадити час. Швидкість нанесення покриття аерографом в рази перевищує швидкість нанесення пензлем.
2. Рівномірне покриття. Фарба з аерографа подається під впливом стиснутого повітря, за рахунок чого утворюється так званий факел, який дозволяє рівномірно розпорошити фарбу по поверхні.
3. Можливість регулювати товщини ліній. Ви можете самі відрегулювати подачу фарби, коли відводите тригер назад. Також при покупці аерографа Ви можете вибрати діаметр сопла (отвір з якого відбувається подача фарби) або придбати комплект насадок з різними діаметрами для створення ліній необхідної товщини.
4. Градієнт і плавні переходи між кольорами – це той момент, де аерограф просто незамінний. Нашарування фарби за допомогою аерографа не тільки не викличе проблем, а навпаки, принесе масу задоволення.
5. Широкий асортимент аерографів з різними можливостями. В залежності від виду виконуваних робіт передбачені спеціально розроблені виробником моделі. Також, крім аерографа необхідний джерело стисненого повітря, як рушійної сили фарби. Для того щоб вибрати його грамотно, потрібно розуміти який обсяг робіт Ви розраховуєте, скільки часу Ви будете проводити з аерографом в руках. Вибір компресорів також великий, але від перерахованих факторів буде залежати потрібна потужність і продуктивність (л/хв).
Художник-аэрографист, майстер повітряної кисті створює не просто картину, немає – він створює ілюзію, історію в яку захочеться повірити. Будь то фантастична істота на капоті свого автомобіля, витончені квіти на нігтях або 3D розлом в стіні - це те, що подобається людям, змушує вийти за рамки звичного, розбурхує уяву. Нам всім подобається світ, наповнений фарбами і нестандартними речами, які зможуть викликати захват, змусять повірити в те, що відбувається на картині. І, незважаючи на те, що ми дорослі і серйозні люди, яким зовсім не до фантастичних істот, але при вигляді такого, все ж багатьом захочеться повірити у вигадану історію. І хто знає, може не така вже вона й вигадана?
Чому майстри користуються аерографом, і чим він відрізняється від звичайної кисті
Досвідчені фахівці в області моделювання стверджують, що однорідне і тонке покриття можливо лише за допомогою аерографа. Фарбування аерографом виходить більш акуратною. Завдяки аерографу виходять розмиті переходи, з'являється можливість прешейдинга і постшейдинга.
Ще він дозволяє створити деякі «спецефекти». Наприклад, у моделюванні це можуть бути плями кіптяви з вихлопних труб. Аерографом фарбують плями, базу, траки. Це можна зробити і пензлем, але практика показує, що, іноді, навіть дуже талановитий майстер може опинитися у вкрай невигідних умовах у порівнянні з новачком, у якого є аерограф. Так, Ви можете помітити, що є дрібні елементи (маленькі фігури, пряжки, ґудзики на фігурках і т. д.), які все одно вимагають прокраські пензлем – настільки вони дрібні. Але тут пензель служить більше доповненням до аерографу. З придбанням аерографа і компресора, Ви помітите, що переходите на новий якісний рівень.
Де застосовується аерограф?
Якщо Ви досі думаєте, що аерографія – це вузьке напрям у мистецтві, то увагу, приступаємо до художнього розвінчання цього міфу! Кількість сфер діяльності, яке зачіпає аерографія за даними на 2019 рік:
- моделізм;
- художнє оформлення інтер'єрів та екстер'єрів;
- живопис;
- аерографія на автомобілях;
- аерографія на телефонах, ноутбуках, побутової техніки;
- робота з святкової фурнітурою (костюми, декорації, реквізит);
- прикраса гончарних виробів;
- розпис сувенірів;
- рибальські снасті, прикраса блешні;
- fashion індустрія (прокраска хутра, тканини, взуття);
- розпис кераміки та скла;
- дизайн нігтів аерографом;
- графіті, street art;
- body art, професійний грим, make up, body-tattoo;
- кондитерську справу;
- косметологія.
Як Ви бачите, застосування аерографа практично повсюдно і залежить від фантазії автора. І, якщо Ви, шановний читач, досі не стикалися з цим видом мистецтва і не тримали в руках цей інструмент, Вам варто спробувати. І хто знає, може, саме Ви станете засновником нового напряму в аерографії, зможете запропонувати світу нові і нестандартні рішення. Спробуйте і випробуйте всі можливості аерографа!
Якщо Вам потрібна допомога у підборі обладнання для аерографії або консультація, Ви можете звертатися за вказаними на сайті номерами телефону – наші фахівці допоможуть у виборі інструменту і дадуть відповідь на питання, що цікавлять Вас.