Як вибрати аерограф
Вибір аерографа для художника, людини творчих, а не технічних нахилів – зовсім не проста справа. Тут без детального вивчення питання та консультації з фахівцем не обійтися. Спочатку потрібно зрозуміти, що це не швидкоплинний порив душі і ваш вибір - це не наслідок нових віянь моди або наснагу після перегляду відео та фото робіт в інтернеті. Ви повинні для себе точно зрозуміти, що напрямок дійсно Ваше і Ви готові присвятити їй свій час, сили та енергію у вигляді витрачених коштів. Тому на самому початку потрібно розібратися, що ж це за поняття таке «аерографія», і які вона дає можливості. А також відповісти на запитання: «чи Бачите Ви свою реалізацію саме в цьому?». Адже малюнок аерографом – це фотографія на будь-якій обраній поверхні, виконана в процесі розпилення фарби. Це чітко, детально промальована навколишня реальність, максимально наближена до глядача.
І, звичайно, бажано підібрати той аерограф, який найбільше підійде під Ваші запити, щоб він зручно лежав у Вашій руці і виконував саме ті функції, які Вам потрібні, тобто, щоб на перших етапах Ви не розчарувалися в аерографії, а побачили і відчули в роботі всі переваги даного напрямку в порівнянні з малюнком звичайними китицями.
При виборі аерографа важливо звернути внмание на наступні характеристики:
- розмір голки;
- діаметр сопла;
- розташування бачка з фарбою;
- систему подачі повітря і фарби;
- інші характеристики і наявність додаткових аксесуарів.
Для того, щоб тільки що куплений аерограф не припадав пилом у дальньому ящику і Ви, проходячи повз, не зітхали про витрачені гроші і час, до цього питання потрібно підійти серйозно. Ринок пропонує досить широкий спектр інструментів, які тільки на перший погляд здається, що нічим не відрізняються. Ну подумаєш, звичайна металева ручка з ємністю для фарби і якийсь кнопочкою зверху. Але навіть до звичайної кулькової ручки ми висуваємо свої вимоги, що вже тоді говорити щодо аерографа.
Найважливіший момент, на який варто звернути увагу – це діаметр сопла і голка. Саме від цих розмірів залежить товщина проведеної лінії. Цей нюанс потрібно співвіднести з масштабами планованих Вами робіт. Найтонший діаметр сопла дозволить Вам нанести більш тонку лінію. Мінімальний діаметр сопла — 0,15 мм. Такі аерографи випускаються, наприклад, німецькою фірмою Harder&Steenbeck. І чим менше діаметр, тим більш тонку лінії Ви зможете провести, тим Вам простіше буде виконати роботу з високим ступенем деталізації і промальовування. Такі аерографи зазвичай використовують майстри нігтьового сервісу, а також це ідеальний варіант для любителів портретної живопису і тварин, коли потрібно промальовувати кожну волосинку і вію. Варто враховувати, що дрібний діаметр сопла також вимагає використання та дрібнодисперсних фарб, як, наприклад, американська Wicked Colors або італійська JVR Colors. Дрібний розмір частинок дозволяє вільно проходити фарбі і лягає тонкою лінією, а не видавати плями і забивати сопло, що буде вимагати постійної чищення інструменту. Найбільший розмір сопла 0,6 мм. Моделі з таким діаметром сопла зазвичай використовують для виконання об'ємних робіт – розпис стін, малюнок на авто, мотоцикл, будь-який інший поверхні великого розміру. У цьому випадку потрібно також брати до уваги інші деталі аерографа, якщо співвіднести з характером Ваших робіт. Так, якщо Вам належить малюнок великого розміру, то Вам підійде аерограф з великим розміром бачка, щоб не довелося постійно підливати фарбу. Деякі виробники до цього питання підійшли винахідливо і пропонують в наборі до аерографу змінні деталі. Наприклад, моделі німецьких фірм Harder&Steenbeck і Grafo дозволяють встановлювати змінні сопла різних діаметрів. Наприклад, Evolution 2 в 1 комплектується соплом 0,2 мм з бачком для фарби на 2 мл і соплом 0,4 мм з бачком для фарби об'ємом 5 мл.
Також аерограф, який розрахований на велику продуктивність робіт вимагає в комплекті і високопродуктивний компресор, обладнаний ресиверами і великою кількістю циліндрів, що дозволить виконувати малюнок більш тривалий час.
Моделі з соплами діаметром 0,2 і 0,3 мм позиціонуються як найбільш поширені і універсальні. Ними ви зможете, як намалювати дрібну деталь, так і заповнити фон. Дуже зручно, наприклад, для нанесення аэромакияжа, в якому промальовування тонких ліній і деталей поєднуються з розпиленням фарби і переходом кольору, градієнтом, коли фарба розподіляється рівномірним шаром, що створює ефект відсутності макіяжу і зберігає природність шкіри. Для кондитерів в розпису тістечок і тортів краще використовувати два аерографа – один для нанесення тонких ліній, другий з великим діаметром сопла для виконання переходу фарби в багаторівневих виробах.
Другий важливий момент – це вибір принципу дії. Аерографи поділяються на аерографи подвійної незалежної дії, так звані автоматиі напівавтомати – аерографи одинарної дії. Другі більш зручні для художників-початківців, які лише знайомляться з роботою аерографа і для яких першочергове завдання – це провести пряму лінію вперед і повторити її в зворотному напрямку. Автомати — пристрої подвійного залежного дії, тобто подача повітря і фарби активується відтягуванням курка назад. Повітря проходить через аерограф постійно, потрібно тільки відхиляти тригер тому для подачі фарби. Це зручно і просто, не вимагає зайвих рухів і роздумів, коли ще не вироблений принцип більш складної роботи. А головне допомагає уникнути зайвих рухів і не промазати. Але скрізь є як плюси, так і мінуси. Такі аерографи дають менше простору для гнучкості і спецефектів.
Напівавтомати, або пристрої подвійної незалежної дії працюють за принципом подвійного натискання на пускову кнопку. В них, щоб з сопла вилетіла фарба, треба зробити дві дії: натисканням на курок відкрити подачу повітря, потім відтягуванням курка відкрити подачу фарби. Відповідно, для припинення подачі фарби необхідно діяти зворотним порядком: спочатку зрушити курок вперед, а потім відпустити його. Можливість окремо регулювати подачу повітря і фарби дозволяє варіювати товщину лінії і створювати градієнтні переходи і фонові зображення, тобто дає можливість для більш глибокої промальовування деталей і більшого польоту фантазії в передачі образу.
Аерографи також розрізняються за конструктивними особливостями сопла: різьбове, конусне, самоцентруючийся. Конусне сопло у аерограф вставляється в посадочне місце, а не закручується, як різьбове. Це особливість робить процес складання-розбирання аерографа набагато простіше. Різьбове сопло - більш поширений варіант у виробників, так як дозволяє промальовувати більш тонкі лінії. Конусне сопло дозволяє виконати більш плавні градієнт. Самоцентруючийся сопло також, як і конусне, не має різьблення, але має додаткову прокладку для герметичності.
Також варто звернути увагу на подачу фарби і матеріал з якого виконаний бачок. Подача фарби буває:
- верхня (фарба подається під силою тяжіння);
- нижня ( фарба подається через дії вакууму);
- боковая ( удобное расположение, позволяет видеть рисунок).
Некоторые производители предлагают наличие дополнительных опций, что также может быть очень удобным и упростить Ваши задачи. Допустим, одна из важных характеристик - регулятор хода иглы, который также позволяет регулировать толщину линии. В наборе могут быть специальные насадки, дающие определенные преимущества. А также в набор может входить несколько сменных бачков для заливки краски разного объёма и несколько сменных сопел различного диаметра, что согласитесь очень удобно, если Вы выполняете не однотипную работу.
Також радимо купувати оригінальні брендові аерографи, а не їх підробки. В ціні Ви може і виграєте, але будьте готові до частої зміни деталей і меншим зручністю в роботі. Тут вибирати Вам - або економія в коштах, або легкість в роботі і задоволення від отриманого в результаті результату без додаткових нервових переживань.
Какой аэрограф выберите Вы – решать только Вам и скорее всего более правильное понимание придёт уже в процессе работы, когда Вы смените не один аэрограф и попробуете в работе различные виды красок на проходимость через разный диаметр сопла и вязкость. Потому как часто всё, что на первый взгляд привлекает и кажется идеальным, должно пройти испытание в процессе работы и доказать свою работоспособность и пригодность. Скажем по секрету, профессиональные художники имеют в своем арсенале не один аэрограф, что очень упрощает работу. Как говорится, аэрографов много не бывает.
У будь-якому випадку фахівці нашого магазини завжди готові надати Вам якісну консультацію й підібрати саме той аерограф, який найбільше відповідатиме Вашим потребам і очікуванням, а також виходячи з Вашого бюджету і продуктивності робіт.