Продавець Центр аерографії UAIRBRUSH розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1353 відгуків
Новинка! Аерографи американського бренду Paasche.Переглянути

Наразі компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде опрацьовано в найближчий робочий день.

Центр Аэрографии "UAIRBRUSH"
+380 (66) 115-11-21
+380 (98) 606-87-64
+380 (63) 891-20-33

Акрилова фарба

Починаючи займатися аерографією багато художники зациклюються на характеристиках аерографа і зовсім забувають про те, що величезна частка якісної роботи залежить від фарби і правильно підготовленої поверхні. У цій статті мова піде якраз про акрилових фарбах на водній основі, техніці нанесення і підготовки поверхні.

Вибір акрилових фарб для аерографії

Ось три основних критерії якості акрилової фарби для аерографа:

  • укривистість;
  • хороша зчіпка;
  • однорідна консистенція.

Розберемо ці критерії...

Укривистість – це здатність фарби рівномірно перекривати колір базової поверхні або попередній шар. У якісної акриловій фарбі повинен бути високий відсоток фарбувального пігменту.

Хороша зчіпка, тобто висока адгезія, означає здатність фарби «прилипати» до поверхні, що фарбується. Чим вище адгезія, тим довговічніше покриття. Дуже велике значення для підвищення адгезії має правильна підготовка поверхні, але про це трохи пізніше.

І важливим чинником є однорідна консистенція фарби, без грудок і сторонніх часток. Для аерографії потрібна мелкодисперсная фарба – дрібного помелу, інакше аерограф буде постійно забиватися, так і якість роботи буде не те.

Підготовка поверхні

Отже, підготовка поверхні для аерографії. У деяких випадках аерографія наноситься на лак або заматированную поверхню, але зазвичай спочатку наноситься грунт. Залежно від забарвлюваної поверхні підбирається відповідна грунтовка.

Ось декілька її видів:

  • Акрилова грунтовка – вирівнює поверхню і збільшує адгезію.
  • Епоксидна – захищає поверхню від води і інших атмосферних явищ.
  • Алкідна – підходить для фарбування дерева і металу акриловими фарбами.
  • Адгезійний грунт для різних сплавів на основі сталі і заліза.
  • Силіконовий грунт - для бетону, штукатурки.

Видів грунту досить багато, тому варто уважно вивчити всі нюанси перед нанесенням. Ах так, не забуваємо знежирити поверхню перед роботою, якщо це треба!

Нанесення фарби на водній основі аерографом

Наступний важливий пункт – це техніка нанесення акрилової фарби аерографом.

При фарбуванні важлива швидкість ведення ліній, необхідно знайти «золоту середину»! При повільному нанесенні фарба буде лягати товстим шаром, причому всередині вона буде ще вологою – це значно сповільнить висихання і виникне ризик відшарування фарби у майбутньому. Швидке покриття так само може спричинити проблеми при подальшій роботі, так як буде утворюватися груба пил. Варто відзначити, що фарба різних кольорів однієї і тієї ж фірми сохне з різною швидкістю! Так відбувається від того, що відсоток вмісту фарбувального пігменту для кожного кольору свій.

При необхідності фарбу на водній основі можна покрити лаком для закріплення, захисту від вицвітання або для додання блиску. Але якість готової роботи залежить від якості фарб, які ви використовуєте і від того, наскільки добре підготовлена робоча поверхня.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner